Electronic Components Production Line Module TD700N22KOFXPSA1 Manufacturer Channel SCR MODULE 2.2KV 1050A MODULE Thyristors
Note de la boutique :4.6
(3 avis)
Attributs
Châssis MountType de montage
SCRs - ModulesApplication fonctionnelle
TD700N22KOFXPSA1Numéro de Type
ChinaPoint d'origine
OriginalMarque nom
ModulePackage / Case
Description:SCR MODULE 2.2KV 1050A MODULE
Package:Tray
Structure:Series Connection - SCR/Diode
Number of SCRs, Diodes:1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State:2.2 kV
Current - On State (It (AV)) (Max):700 A
Current - On State (It (RMS)) (Max):1050 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):250 mA
Caractéristiques du produit
Type de montage
Châssis Mount
Application fonctionnelle
SCRs - Modules
Numéro de Type
TD700N22KOFXPSA1
Point d'origine
China
Marque nom
Original
Package / Case
Module
Description
SCR MODULE 2.2KV 1050A MODULE
Package
Tray
Structure
Series Connection - SCR/Diode
Number of SCRs, Diodes
1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State
2.2 kV
Current - On State (It (AV)) (Max)
700 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
1050 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
250 mA