Low Price Adapter Module 140CFJ00400 for Modicon Quantum PLC System
No reviews yet
Attributes
380 V, 400 V, 480 V, 220 V, 110 VNominal Voltage
Single Phase, Three PhasePower Phase Number
1000 W, 750 W, 300 W, 200 W, 400 W, 1500 W, 3000 WRated Power
IP20IP Level
Place of Origin:Armenia
Model Number:140CFJ00400
Brand Name:OKD
Size:1
Product Type:Processor Module
Series:Modicon M580
Mounting Type:Rack Mount
Protection Rating:IP20
Condition:100% Original Brand
Current Consumption:270 mA at 24V DC
Communication Ports:2x Ethernet TCP
Local I:1024 Discrete
Key attributes
Application
Nominal Voltage
380 V, 400 V, 480 V, 220 V, 110 V
Power Phase Number
Single Phase, Three Phase
Rated Power
1000 W, 750 W, 300 W, 200 W, 400 W, 1500 W, 3000 W
IP Level
IP20
Control Mode
Type
Place of Origin
Armenia
Model Number
140CFJ00400
Brand Name
OKD
Size
1
Product Type
Processor Module
Series
Modicon M580
Mounting Type
Rack Mount
Protection Rating
IP20
Condition
100% Original Brand
Current Consumption
270 mA at 24V DC